Znáte Dornovu metodu Plus?

 

Problémy s dlouhodobými bolestmi v zádech, kloubech, kolenech atd., zkrátka celého pohybového aparátu pomůže řešit Dornova metoda Plus. Jde o jemnou manuální terapii, při které se tělo harmonizuje prostřednictvím speciálních cviků. Ty uvedou klouby a obratle do správné polohy a tím se vyrovná celková statika těla. Současně se touto technikou otevřou brány energie, které pak mohou v člověku lépe proudit.

Jak Dornova metoda Plus funguje?
K nápravě dochází pohybem nohou, rukou nebo hlavy a současně tlaku palcem či dlaní terapeuta na ošetřované místo. Pohyb je propojen s hlubokým dýcháním. Svaly se tímto procesem přirozeně zaměstnají a nedochází k šoku ve vazech, svalech a kostech jako při chiropraxi. Po vrácení kloubů a obratlů do původní polohy pocítíte okamžitou úlevu.

Které potíže vyřeší?
Dornova metoda Plus rychle srovnává rozdílnou délku dolních končetin, posuny obratlů (čímž řeší výhřezy plotének), vybočené palce, problémy s klouby, skoliotické vybočení páteře, posuny kostrče a s tím související neplodnost či nohy do X nebo O. Může také pomoci při potížích s čelistmi, polykáním, šumění v uších, při bolestech hlavy, páteře, zad, při střevních potížích, závratích, mravenčení v rukou či nohou, znecitlivění rukou, při problémech s koncentrací u dětí, krátkozrakostí, s dýchacími obtížemi a při menstruačních potížích.
Dornova metoda Plus je šetrná a zároveň také celostní. Její aplikací dochází ke změnám na všech úrovních člověka. Pomáhá uvolňovat blokády svalů, tkání, ale i psychických bloků a toku energie.

Co lze udělat ještě navíc? Pokud je to třeba, doporučujeme využít masáž chodidel. Touto péčí o ně se uvolní šlachy. Po nohou totiž chodíme celý život a přitom patří k částem těla, které často opomíjíme. Šlachy tvoří konec svalů celé nohy, které jsou uchycené už na obvodu pánve, a pokud ta je posunutá, dochází k jejich přetěžování a následným křečím. Po každém srovnání těla je třeba také svaly zpevnit a udržet na tom správném místě. Proto by terapeuti na konci ošetření měli doporučit konkrétní cviky: „V našem studiu vhodné cviky s pacienty pečlivě projdeme a vysvětlíme, co je třeba. Na závěr doporučíme ještě zvážit doplnění kombinaci cviků Dornovy metody a SM systému,“ říká Dana Hodanová, osobní terapeut ve Studiu Danah. Opakování Dornovy metody Plus je závislé na stavu klienta a dodržení jednoduchého cvičení na usazení kyčelních kloubů, případně dalšího individuálního doporučení. Ve většině případů je dostačující ještě jedno kontrolní ošetření. Dornova metoda Plus je vhodná téměř pro každého v jakémkoliv věku. Kontraindikace: rakovina, těhotenství, spondylolistéza (úplný posun obratlového oblouku) a po poradě s terapeutem také osteoporóza, Bechtěrevova nemoc, epilepsie, srdeční arytmie, úraz nebo zlomenina během posledních 6 týdnů atd.

 

Cvičení SM systém

Stabilizační a Mobilizační systém (SM systém) je unikátní princip cvičení se speciálním elastickým lanem. Doporučuje se lidem s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti a těm s výhřezem ploténky a u skoliózy. Při cvičení dochází k protahování a aktivaci spirálních svalových řetězců, které zužují obvod pasu a protahují tělo směrem vzhůru. Cvičení je vhodné pro všechny bez ohledu na věk nebo pohlaví.
Toto cvičení prošlo čtyřicetiletým vývojem. Vymyslel ho MUDr. Richard Smíšek, lékař, vědec a specialista v oboru rehabilitace. Novým pohledem na pohybový aparát a tím, že už pomohl 10 000 lidem, kteří se spokojeně vrátili k pohybu bez bolesti,  se zapsal do dějin českého lékařství.

Princip cvičení
Hlavním principem cvičení je stažení obvodu pasu šikmými břišními svaly a protažení páteře směrem vzhůru. Tím dochází k nasátí tekutin do disku (ploténky) a podpoře jeho výživy. Správné držení těla, nejen při pohybu, aktivuje svalové řetězce, ty se propojí od ramen až po chodidla a tvarují i klenbu nohy. Zdravotní stav se dá upravit tak, abychom žili bez bolesti. Cvičení SM systémem zvládnou jak děti, tak i starší lidé, lze jej provádět vsedě a následně, až bude tělo stabilní, přejít na cvičení ve stoje. „Cvičení je vhodné v těhotenství, kdy zdravě posiluje svaly břišní, svaly pánevního dna i hýžďové svaly. Díky propracovanému systému, se během cvičení protahují svaly přetěžované, například oblast krční a bederní oblast,“ radí Dana Hodanová, osobní terapeut ve Studio Danah. O tom, že tento druh cvičení pomáhá, nás přesvědčují vrcholoví sportovci. Ti ho používají při kondičních trénincích s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu. SM systém doporučuje i Ondřej Bank, bývalý alpský lyžař, několikanásobný mistr ČR, olympionik a nyní trenér Ester Ledecké. Díky SM systému se Ondřej vrátil za pět měsíců po výhřezu ploténky do plné výkonnosti. Za rok a půl následně vyhrál 5. místo na Olympiádě v Soči.

Regenerace Studo Danah: 

Pořád jste v zápřahu a málokdy si najdete čas na tolik pro tělo potřebný odpočinek. Fyzická námaha, a to ať už je jakákoliv, vyvolává únavu. Bez potřebné regenerace jsme unaveni a nefungujeme správně. Lidské tělo potřebuje dlouhou dobu, aby zregenerovalo celé spektrum tělesných funkcí potřebných do dalšího dne. Tomuto procesu lze jít naproti. Ve Studiu Danah jsou proto dostupné různé regenerační programy.

Kosmetická ošetření
Pro omlazení a regeneraci pleti používáme jen ty nejkvalitnější produkty a kosmetiku americké značky Forever, která využívá sílu aloe vera, kyseliny hyaluronové či mořských řas. Společnost Forever je největším pěstitelem aloe vera na světě a její produkty jsou vysoce ceněny. Ke kosmetickým ošetřením využíváme nejmodernějších metod například ultrazvuk, IPL světlo, laser a jiné.

Masáže
Masáž je terapie, kterou se mohou aplikováním tlaku na svaly a tkáně ošetřovat zranění, zmírňovat bolesti a stres, zlepšovat krevní oběh a uvolňovat napětí. Masáž je nejstarší formou relaxační a regenerační terapie:
prokrvuje kůži a svalstvo, urychluje odvod škodlivin a únavových látek
prohlubuje dech a tím zvyšuje kapacitu plic
uvolňuje celkové napětí organismu
používáme kvalitní esenciální oleje
Aromaterapeutická zkráceně aroma masáž sloužící k hlubokému uvolnění těla a mysli, odstraňuje stres a napětí, zmírňuje bolesti zad a ztuhlost šíje. Přináší uklidnění nervového systému, stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, celkově osvěží celé tělo. Speciální masáž pro ženy zmírňují menstruační bolesti, působí jako prevence proti gynekologickým onemocněním a je vhodná při plánovaném otěhotnění. Naopak medová masáž je stará osvědčená detoxikační metoda. Jde o masáž, která využívá účinků medu (především detoxikačních) a kompresních masérských hmatů. To baňková masáž patří k nejstarším masážním terapiím, která zlepšuje příliš silnou menstruaci a závratě.

Další velmi užitečné masáže:
lymfatická masáž chodidel – zlepšuje činnost jednotlivých orgánů
lymforytmická masáž prsou – jde o masáž na uvolnění mezižeberních svalů a napětí na hrudi
maska na zpevnění prsou – zpevní prsa a vypne pokožku poprsí
manuální lymfodrenáž – pomůže s celkovou detoxikací těla, snižuje otoky a odvádí vodu, navíc ulehčí křečovým žilám

Program na celulitidu
Celulitida neboli pomerančová kůra je estetický neduh vyznačující se jamkami, měkkou a hrbolatou kůži v oblasti hýždí, stehen, břicha a paží a trápí téměř každou ženu. Aby nebyla prokletím, je možné, dle jejího rozsahu, individuálně sestavit po krátké konzultaci program zahrnující podtlakovou masáž nohou hýždí a dalších partií těla, baňkování, různé druhy zábalů, detoxikační kúru aj. V dobrém regeneračním studiu by měly pomáhat také Green Press 12 nohavice, což jsou lymfodrenážní kalhoty, které znatelně pomohou na otoky, křečové žíly, bolesti a revma. Green Vac je tlaková a podtlaková masáž prováděná baňkami. Pomáhá proti celulitidě a výrazně zpevňuje pokožku těla.

Program pro detoxikaci organismu
Detoxikace organismu znamená vyplavení usazenin z těla a odlehčení přetíženým orgánům. S tím pomáhá detoxikační kúra C9, která zároveň správně vyživuje a nastartuje úspěšné hubnutí. Detoxikační kúra s aloe vera gelem rozpouští usazeniny v celém těle, tedy i ve střevech.

Hubnutí, pedikúra, solárium 
Z dalších služeb můžeme doporučit individuální poradenství s hubnutím. Ošetření nohou kvalitní kosmetikou pomůže dosáhnout toho, aby nohy vypadaly krásně a zdravě. „I za nejvyšších venkovních teplot si u nás můžete dopřát příjemné opalování v soláriu Ergoline 300 v klimatizované místnosti. A rozhodně doporučuji vyzkoušet také luxusní krémy Beluga s výtažky z kaviáru,“ radí Dana Hodanová, osobní terapeut ve Studiu Danah.

Permanentní make-up
A pokud vás nebaví každý den se líčit, navštivte studio a nechte se zkrášlit permanentním make-upem!

 

 

red

Foto: archiv firmy