Stezku korunami stromů Lipno navštívil dvoumiliontý návštěvník

Stezku korunami stromů Lipno navštívily již dva miliony lidí. V oblasti cestovního ruchu se jedná o fenomén, který na jihu Čech nemá obdoby. Návštěvníkem s číslem 2.000.000 se stala rodina Pavlíny Dvouleté z Kadaně v Ústeckém kraji.„Stezka korunami stromů se za šest let provozu stala turistickým magnetem. Od samého začátku bylo jasné, že bude mít úspěch, ale na rovinu říkáme, že jsme takový úspěch nečekali,“ uvedl mluvčí Lipna Vojen Smíšek.

 

Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí lipenského jezera a je jeho unikátním doplněním. Je první atrakcí tohoto druhu v České republice a přivítala své první návštěvníky 10. července 2012. Je 675 metrů dlouhá a táhne se až do výše 40 metrů. Dvoumiliontým návštěvníkem byla Pavlína Dvouletá, která do Lipna nad Vltavou přijela až z Kadaně v Ústeckém kraji a tráví zde se svou rodinou týdenní dovolenou. „Na Lipno jsme se těšili. Jsme překvapeni, že jsem se právě já stala dvoumiliontým návštěvníkem. To je naprosto úžasné,“ uvedla Dvouletá, která od ředitelky Stezky Marcely Haladejové převzala poukaz na víkendový pobyt na Lipně dle vlastního výběru, nabitou Lipno.card se všemi atrakcemi a také slavnostní dort.

 

 

Fenomenální úspěch

„Úspěch, který tu za šest let zaznamenali je fenomenální. Celá lipenská infrastruktura je pro cestovní ruch v jižních Čechách strašně důležitá. Stezka korunami stromů je určitě jedno z nejnavštěvovanějších míst na jihu Čech, navíc je to místo, kam se lidé rádi vrací. Budu rád, když budou vznikat další atrakce a návštěvníci budou mít více možností, jak trávit na jihu Čech svůj volný čas,“ uvedl Jaromír Polášek, ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu.

 

 

 

Foto: archiv firmy