Chraňte svou kůži před slunečním zářením

 

 

Slunce přispívá k našemu pocitu pohody a zlepšuje nám náladu. Má však i své stinné stránky: příliš mnoho slunečního záření může vést ke spáleninám, slunečním alergiím, pigmentovým skvrnám, předčasnému stárnutí pokožky nebo dokonce k rakovině kůže.

Věděli jste, že …

KROMĚ ŠKODLIVÉHO ULTRAFIALOVÉHO (UV) ZÁŘENÍ, TAKÉ VYSOKOENERGETICKÉ VIDITELNÉ SVĚTLO POŠKOZUJE KŮŽI?
MNOHO LIDÍ NEPOUŽÍVÁ OPALOVACÍ KRÉM V DOSTATEČNÉM MNOŽSTVÍ PRO ADEKVÁTNÍ OCHRANU?
LIDÉ PŘI NANÁŠENÍ OPALOVACÍHO KRÉMU ČASTO ZANEDBÁVAJÍ ZÁSADNÍ ČÁSTI TĚLA?
VYBERTE SI PŘÍPRAVEK, KTERÝ POSKYTUJE OCHRANU PŘED UV ZÁŘENÍM I VYSOKOENERGETICKÝM VIDITELNÝM SVĚTLEM A JE VHODNÝ PRO VÁŠ TYP POKOŽKY.

 

Zatímco UVB paprsky jsou příčinou spálení pokožky sluncem, UVA paprsky mohou způsobit předčasné stárnutí pokožky a stařecké skvrny, jakož i dlouhodobé poškození buněk. Nejnovější studie ukazují, že dokonce modrá část spektra denního světla, takzvané vysokoenergetické viditelné světlo (HEVIS) může vést ke vzniku volných radikálů, které mají negativní dopad na buňky. Proto by dnešní přípravky sluneční ochrany měly chránit před UV zářením a současně poskytovat ochranu i před vysokoenergetickým viditelným světlem.

 

Technologie Eucerin® Advanced Spectral Technology kombinuje UVA/UVB filtry chránící před UV zářením s antioxidačně působícím licochalconem A pro ochranu před vysokoenergetickým viditelným světlem. Kyselina glycyrrhetinová navíc také poskytuje ochranu DNA.
Přípravky sluneční ochrany Eucerin® jsou uzpůsobeny individuálním potřebám pokožky a obsahují účinné látky zlepšující stav pokožky. Například přípravek Eucerin® Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control má velmi lehkou texturu a obsahuje technologii regulace kožního mazu (Oil Control Technology), která až na dobu 8 hodin zmatňuje lesk mastné pleti nebo pleti se sklonem k akné.

 

OPALOVACÍ PŘÍPRAVEK NANÁŠEJTE V DOSTATEČNÉM MNOŽSTVÍ A V PRAVIDELNÝCH INTERVALECH.
Výzkumem značky Eucerin® byla definována jasná doporučení pro dávkování přípravku, aby byla zaručena ochrana vaší pokožky proti poškození způsobenému slunečním zářením.

OPALOVACÍ PŘÍPRAVEK NANÁŠEJTE PEČLIVĚ A NEZAPOMÍNEJTE NA ČASTO ZANEDBÁVANÉ OBLASTI TĚLA.
Když přijde na aplikaci opalovacího přípravku, je vždy velký prostor pro zlepšení. Nedávná Eucerin® studie* ukázala, že často na mnoho oblastí těla není aplikován žádný opalovací přípravek, a ty jsou pak vystaveny slunečním paprskům bez ochrany.

 

 

14% ZCELA NECHRÁNĚNÁ OBLAST KŮŽE U ŽEN**
22% ZCELA NECHRÁNĚNÁ OBLAST KŮŽE U MUŽŮ**

Jsou zanedbávány rozsáhlé oblasti pokožky, zejména zadní strana těla, jakož i určité další oblasti jako chodidla, dlaně, zadní strana paží, kůže při okrajích plavek a horní část zad.

PRO OPALOVACÍ EMULZE A MLÉKA:
Pro dospělou osobu použijte tlustý pruh opalovacího přípravku v délce od špičky prostředníčku ke konci dlaně pro každou oblast těla (1-11). Množství potřebné pro celé tělo přibližně odpovídá velikosti golfového míčku.

PRO OPALOVACÍ SPREJE:
Na každou oblast (1–11) použijte 15 střiků. Před použitím Transparentního spreje na opalování Dry Touch ho dobře protřepte a rovnoměrně nanášejte v dostatečném množství.

A nakonec pár dobrých rad:

Neopalujte se tehdy, když je slunce na obloze nejvýše. O dovolené si zjistěte místní informace nebo využijte příslušné aplikace.
Před tím, než vyjdete ven na slunce, naneste opalovací přípravek. Opakujte v pravidelných intervalech, zejména po plavání.
Kojence a batolata do tří let nevystavujte přímému slunci. Zjistěte si svůj typ pokožky a používejte přípravky s vysokým ochranným faktorem. Chraňte se oblečením, kloboukem proti slunci, slunečními brýlemi, atd. Vyhněte se slunečnímu záření po peelingových či laserových procedurách nebo po užití léčiv zvyšujících citlivost na sluneční záření. Při nanášení opalovacích přípravků zkontrolujte kůži, zda se na ní nevyskytují podezřelé skvrny a znaménka. Informujte o nich dermatologa při svém příštím kožním vyšetření.

 

 

red

Foto: archiv firmy